Uzak Yakın - Kargo

Mahmut Yenici

Mahmut Yenici

Mahmut Yenici

Mahmut Yenici

1970 yılında İstanbul’da doğdu. İlk, Orta ve Lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. Anadolu Üniversitesi AÖF' de İşletme bölümünü bitirdi. Aynı yıllarda grafik atölyelerinde çalıştı. 2000 yılında Bursa’ya yerleşti. 2017 yılında Bursa Atölye Lotus'ta temel fotoğrafçılık eğitimine başladı. 2018 yılında Yalçın Savuran ile ‘Fotoğrafta Görme Biçimleri’ atölyesine katıldı. Aynı atölyede eğitimine devam etmektedir.

Pandemi günlerinde çoğumuzun işi de evi de değişti. Ofislerine gidemeyenler, evden çalışanlar, dükkânları kapananlar, işlerinden olanlar derken birbirini takip etti günler. Ama bizim gibi sektörlerde hayat pek de değişmedi. Sabahın alaca karanlığında işe başlar, gün batıncaya kadar çalışırız. Günde 12 saat boyunca. Karantina günlerinde müşterilerimizin bize Koronalıymışız gibi davrandı. Fabrikaların güvenlik girişlerinde araçlarımızı dezenfekte ettirmek gibi süreçlerde işlerimizi uzattı. Yükümüz ağır, maaşlarımız düştü ama yine de ses etmiyoruz. Bu günlerde işsiz kalmak da var, her türlü riske rağmen çalışıyoruz, ekmek parası kazanıyoruz. Biz kargocular alacağımız asgari ücret karşılığında hem okuryazar, hem hamal, hem de şoför olmak zorundayız.

photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo