Özde Aynıyız – İnsanın Özü – Uzak Yakın

PHİ Fotoğraf Atölyesi

PHİ Fotoğraf Atölyesi

PHİ Fotoğraf Atölyesi

PHİ Fotoğraf Atölyesi

2018 yılında kuruldu. Atölye, Bursa ve çevresinde fotoğraf sanatının yaygınlaşması, yeni fotoğraf amatörlerinin yetişmesi, fotoğraf sanatına ilgi duyan, temeli olmayan yada kendini geliştirmek isteyen kişilere çeşitli atölye çalışmaları ile katkıda bulunmak ve fotoğraf sanatına gereken saygınlığın kazandırılması amaçlı çalışmalarına devam etmektedir.

Atölye katılımcıları; Cüneyt Akçakın, Aslıhan Güzel, Hüseyin Özer, Semra Geçici, Ela Dalgın, Melih Güleç, Ayşenur Tonbaz, Nurgül Sözgen, İmtisal Öztaş, Ebru Korkmaz Güzelküçük, Sona Öğren, Nur Grulich.

BursaFotoFest’in teması açıklandıktan sonra konu seçimi için grup arkadaşlarımızla ilk başlarda her hafta bir araya gelerek birçok proje konusu ürettik sonrasında bunları eleyerek 5 adet ana proje belirledik. Kamil Fırat hocamızla görüşmelerimiz sonucunda ana proje konumuzu seçtik , ‘İnsanın özü’ ve ‘Uzak Yakın’ temalı konumuz hakkında çalışmalarımıza başladık. Önce eski fotoğraflardan seçkiler yaptık. Daha sonra da Bursamızın çeşitli köylerine ziyaretler yaptık. Bu ziyaretlerimiz de çok keyif aldık. Güzel tecrübeler edindik. Köylerimizin ve köylülerimizin temiz Anadolu insanının güzel yüreğini cömertliğini daha da içten hissettik. Çalışmamıza destek veren tüm köylerimize ve köylülerimize minnettarız. (Seç Köy, Dürdane köyü, Karabalçık köyü, Çaybaşı Köyü)

Youtube player