Fırtına Öncesi Sessizlik

Thomas Grøndahl

Thomas Grøndahl

Thomas Grøndahl

Thomas Grøndahl

Yaklaşık kırk yıldır moda ve portre fotoğrafçısı olarak çalışan Kopenhaglı Thomas Grøndahl, gerçek dünyada bulunan nesneleri, yerleri ve durumları araştırarak soyut görüntüler yaratmaya odaklanıyor. Thomas, figürsel ve soyut sanatla, eski ve yeni kalıntılarla uygarlığın izini sürmek gibi temalarla ilgileniyor. Başlıca araçları, çeşitli formatlarda hem analog hem de dijital kameralardır, ancak aynı zamanda çalışma sürecinde klasik düz yataklı ve tambur tarayıcıları da kullanır.

Bu yılın başlarında Thomas Grøndahl, Güney Portekiz'deki sahil kasabası Olhão'yu ziyaret etti. Bu gezi, balıkçıların ve ailelerinin hayatına daha geniş bir tarihsel perspektifle bakmasını ve hissetmesini sağladı. Atlantik Okyanusu'na kök salmış bu insanlar, üzerinde büyük bir etki yarattı.

Tekrar eve döndükten kısa süre sonra tüm dünyanın çılgın ve çarpık bir duruma girdiğini gördü.

Fırtına Öncesi Sessizlik, Thomas'ın son on yılda çizdiği harmanlanmış temalardan oluşan ve dünyanın gerçek durumuna dair bir kaleydoskop oluşturan görsel bir şiir.

photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo