Ateşin Ustaları: Dökümcüler

Tahir Ceylan

Tahir Ceylan

Tahir Ceylan

Tahir Ceylan

982'de Konya’da doğdu. Konya SÜ Teknik Bilimler Fakültesi Bilg. Tekn. ve Prog. Bölümü mezunudur. Web Tasarım ve yazılım işiyle uğraşmakta. Fotoğraf hobisi çocukluk yıllarına dayanır. İmkân olmadığı için İlk olarak 2006 yılında kompakt dijital bir fotoğraf makinesine sahip oldu. 2011 yılında kendisini geliştirmek isteyip profesyonel bir makine alarak eğitimlerine devam etti. Fotoğraf hobisini bu başlangıçla daha ileri seviyelere taşırmaya çalışıyor. Hala öğrenmeye devam etmektedir.

Dökümcüler, yaz kış çok yüksek derecelerde eritilen metallere şekil vermek için zorlu bir çalışma içerisinde bulunuyorlar. Bu sergideki çekilen fotoğraflar için çalıştıkları alanlarda bulunduğum süre zarfında çok zorlandım. Bunu iş olarak yapan insanların ne kadar zorlu bir şekilde hayatlarını idame ettiklerine şahit oldum. Yaptıkları iş herkesin kolay kolay yapamayacağı zorlukta ve çok emek isteyen bir iş. Ben fotoğrafları çekip oradan ayrılmış olsam da, yaşadıklarını bir nebze olsun başka insanların bu fotoğraflarla anlayabilmesi için böyle bir sergi açmayı istedim.

photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo